Pozývame Vás na konferenciu Dobrovoľníctvo ako príležitosť na rozvoj, ktorá sa uskutoční dňa 11.10.2022 v čase od 9,00 do 15,00 v priestoroch historickej radnice v Banskej Bystrici. 

Cieľom konferencie je priblížiť stratégiu service learning ako nástroj rozvoja sociálnych a občianskych kompetencií mladých ľudí a výchovy k dobrovoľníctvu v prostredí základných a stredných škôl.

Konferencia prezentuje výsledky medzinárodného projektu SLUSIK a príklady dobrej praxe realizácie service learningových projektov na Slovensku i v zahraničí. Je súčasťou je aj oceňovanie škôl, ktoré sa venujú výchove mladých ľudí k dobrovoľníctvu na Slovensku a môžu byť inšpiráciou pre ostatné školy.

Účasť na konferencii je bezplatná, počas konferencie bude pre účastníkov a účastníčky zabezpečený obed a občerstvenie.

Konferencia program

Hlavní organizátori konferencie: Pedagogická fakulta Univerzita Mateja Bela v Banskej BystriciPlatforma dobrovoľníckych centier a organizácií

Registrácia na konferenciu do 30.9.2022 na tomto linku.

Konferencia je súčasťou projektu Service Learning Upscaling Social Inclusion for Kids, číslo 621448-EPP-1-2020-1-BE-EPPKA3-IPI-SOC-IN spolufinancovaného z programu Európskej únie Erasmus+.