Pozývame Vás na prvé stretnutie k projektu 14.12.2022 do KNZM.

V tomto projekte chceme lepšie porozumieť potrebám žien iných národností žijúcich v mesteV tomto projekte chceme lepšie porozumieť potrebám žien iných národností žijúcich v mesteBanská Bystrica, podmienkam, v ktorých žijú a posilniť ženy v tom, aby komunikovali svojeočakávania a problémy. V projekte chceme vytvoriť skupinu 10-12 žien, ktoré budú spoločne sučiteľkami z univerzity a zástupkyňami neziskových organizácií vytvárať plán toho ako lepšieporozumieť tomu, čím tieto žijú a ako žijú a ako to čo spoznáme potom komunikovať verejnosti.Zámerom je pracovať metódou hlas fotografií, v rámci ktorej budú ženy mapovať to, čo ich trápi ajteší a čím žijú prostredníctvom fotografií. Z týchto fotografií ženy pripravia výstavu ako verejnépodujatie, a budú prezentovať výstupy tohto projektu.Projekt realizuje Katedra sociálnej práce PF UMB vspolupráci s Komunitnou nadáciou Zdravé mesto a Centrom komunitného organizovania a ďalšími partnermi.Stretnutia v rámci projektu by sme chceli organizovať raz za dva týždne, prípadne razza týždeň v čase a priestoroch, na ktorých saspoločne dohodneme. Mali by prebiehať oddecembra 2022 do apríla 2023. V máji bymala byť výstava fotografií. Priestory môžeme aj striedať.

Ženám ponúkame priateľskú atmosféru,vytváranie kontaktov a sieťovanie, posilneniev témach, ktoré chcú riešiť, vypočutie a nadobudnutie nových vedomostí, zručností a skúseností. Veríme, že spoločne prispejeme k lepšiemu vzájomnému poznaniu, zvýšeniu porozumenia a poznania o ženách rôznych národností a komunitách, v ktorých žijú v našom meste.

Viac informácií: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

Posledné články

16.02.
2024

16. februára 2024 sa uskutoční v Banskej Bystrici medzinárodné podujatie na tému Miesto service learningu vo vzdelávaní.
11.02.
2024

Predmet prebieha online v anglickom jazyku. Môžete sa učiť vlastným tempom, lebo všetky aktivity sú v moodli a sú k nim sú poskytované online konzultácie.
17.10.
2023

Service learning tím z UMB na konferencii Dobrovoľníctvo ako nástroj zmeny
17.09.
2023

Pozývame Vás na online diskusiu, ktorá sa uskutoční dňa 16.10.2023 v čase od 15,00 do 18,00 hod. Realizuje sa v anglickom jazyku.